Yeni bir hayat için New York’tan ayrıldı ve sonra onu Bronx’ta buldu.

zenrcade

Active member
Bayan Anderson ve 11 yaşındaki oğlu geçen yıl Mayıs ayında eve taşındı.

Hala binadaki tüm yeni ekipman ve olanaklara – konsiyerj hizmeti ve spor salonu, veranda ve ızgaralar – alışmanız gerekiyor. “Taksi şoförleri beni eve bıraktığında binayı övüyorlar” dedi.

Bayan Anderson, Bronx’ta ilk kez yaşıyor. “Bölge değişiyor” diyor. “Güzel olan bir blok var ve o kadar da hoş olmayan bir blok var. Ancak Mott Haven, büyüdüğüm 1990’lardaki Bushwick’e çok benziyor, bu yüzden bu konuda endişelenmiyorum. Artık lüks içinde yaşıyorum. Yepyeni ve güzel bir binada yepyeni ve güzel bir dairem var.”

Oğlu evin boyanmasına ve dekore edilmesine yardım etti, ancak New York’a dönüş onun için zordu. “Binanın tadını çıkarıyor ama mahalleye alışmaya devam ediyor. Okulunu sevmiyor ama evde olmayı seviyor. Masası ve bilgisayarı olan kendine ait küçük bir köşesi var.”

Sıcak aylardan sonra binanın havuzuna geri dönmeyi dört gözle beklediğini ve sonbaharda ortaokula geçişini dört gözle beklediğini söyledi.

Bayan Anderson, eve döndüğünden beri orijinal fikri üzerinde çalışıyor: memleketinde yemek pişirmek.

Kendi mutfağını açmaya gücü yetmediği için sanal bir fırın açtı. Müşterilerin Bayan Anderson’ın ürünlerini şahsen veya Grubhub ve DoorDash gibi uygulamalar aracılığıyla satın alabilecekleri sanal bir vitrinin de bulunduğu birçok restoran tarafından paylaşılan bir mutfak tesisinde depolama alanı kiralıyor. “Çok ucuzdu” diyor.

Yeni işini kurmanın maliyetinin “50.000 $’a karşı başlangıç için 2.500 $” olduğunu söyledi.

Bayan Anderson, geleneksel sac tavalarda pişirilen ve Mason kavanozlarda servis edilen bisküvi ve keklerde uzmanlaşmış Lil’ Cup Bakery’yi kurdu. Topluluk mutfağına teslimat modeli, ürünlerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde herhangi bir yere iki günde ve New York City’de herhangi bir yere 30 dakikada teslim edilmesini sağlar.